Zajęcia z dziedziny plastyki i rękodzieła

Dla poprawienia zdolności manualnych prowadzone są cyklicznie zajęcia plastyczne i rękodzieła. Uczestnicy tych zajęć wykonują różnymi technikami plastycznymi oryginalne ozdoby i stroiki świąteczne, lichtarze, ikebany, witraże, itp. Prace wykonane przez seniorów prezentowane są na wystawach podczas spotkań z okazji różnych świąt. Zajęcia w grupach dziesięcioosobowych odbywały się pod kierunkiem specjalistek z dziedziny plastyki i zajęć praktycznych.

Zajęcia teatralne

Wieloletnia współpraca z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku zaowocowała utworzeniem grupy teatralnej. Tworzą ją seniorzy spełniające swoje marzenia aktorskie poprzez granie ról teatralnych na scenie przed publicznością. Zajęcia z grupą ośmioosobową prowadzi aktorka teatru (Magdalena Tomaszewska), która w sposób profesjonalny i konsekwentny uczy sztuki aktorskiej. Celem tej grupy jest zagranie komediowych dwóch etiud teatralnych przed publicznością na scenie Teatru Dramatycznego w Płocku.

Edukacja muzyczna - Śpiew chóralny

Zespołowy śpiew chóralny skupia ludzi kochających muzykę, która przynosi im radość, uśmiech na twarzach, relaks oraz daje możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych przed szeroką publicznością. Dwudziestopięcioosobowy chór mieszany doskonali swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem sopranistki i nauczycielki śpiewu (mgr Małgorzata Tomczak- Banachowicz). Chór występuje z okazji świąt państwowych (1050. rocznica Chrztu Polski, święto Flagi, uroczystości 3-Maja, 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski), Swiąt lokalnych i Regionalnych - Dni Płocka, obchody Dni Rzeki Wisły, Jarmark Tumski, Targi Seniorów, spotkania podtrzymujące tradycje narodowe i rodzinne, wspólne kolędowanie, śpiewanie pieśni patriotycznych. Chór jest zapraszany na koncerty gościnne organizowane przez władze miasta i inne instytucje

Zajęcia Języka angielskiego

Od początku istnienia UTW były prowadzone kursy języka angielskiego o różnym stopniu zaawansowania. W pierwszym roku działalności Uniwersytetu były to kursy na trzech poziomach wiedzy i umiejętności dla ponad 60 osób. Aktualnie na kurs uczęszcza grupa słuchaczy, której skład utrzymuje się od pięciu lat. Zajęcia z języka angielskiego prowadzi lektorka Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku (mgr Monika Łapiak kierownik Studium Języków Obcych).